İş Bankası’nda 17 Temmuz 2008’den beri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Hakan Aran; 28 yıllık kariyerine, 1990 yılında İş Bankası Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Yazılım Uzmanı olarak başladı. Aran, 2006-2008 yılları arasında Yazılım Geliştirme Müdürü olarak İş Bankası Müşteri Odaklı Dönüşüm Programının teknoloji ayağını; 2008 – 2010 yılları arasında da Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak merkezileşme programını yönetmiştir. 2010 yılından bu yana Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Aran, bankadaki görevinin yanında çok sayıda grup şirketinde Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

1968 yılında Antakya’da doğan Hakan Aran, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, İşletme alanında Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Aran aynı zamanda evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hakan Aran, özellikle finans ve sigortacılık alanındaki teknolojik dönüşüm, operasyonel verimlilik ve dijitalleşme projelerinde uzmanlaşmıştır. Son iki yıldır ülkemizi, MasterCard Technology Advisory Board’da temsil etmektedir.