Ömer Uyar 9 Mart 1977’de Balıkesir’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir’de tamamlayan Uyar, 1995’te Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul’a taşındı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği eğitimi aldı.

Henüz öğrencilik yıllarında başladığı meslek hayatına ilk adımını öğrenim gördüğü üniversitede attı. İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Ofisi’nde 1996-2000 yılları arasında Sistem Mühendisi olarak görev aldı.

Haziran 2000’de DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun en büyük üyesi olan DenizBank A.Ş.’nde Sistem ve Güvenlik Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Uyar, askerlik görevinin ardından Mayıs 2004’te DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun teknoloji iştiraki Intertech Bilgi İşlem ve Pazarlama Tic. A.Ş.’nde bu kez Ar&Ge Bölüm Müdürü olarak göreve başladı. Uyar, Aralık 2009’a kadar sürdürdüğü görevi boyunca birçok başarılı projeye imza attı.

Ocak 2009’da Intertech Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı’na terfi ederek, Şubat 2012’ye kadar yurt içinde ve yurt dışında bir çok başarılı proje ve iş ortaklığını Intertech’e kazandıran Uyar, 2012 yılının Mart ayında Intertech Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Halen 700’ün üzerinde çalışanı olan Intertech A.Ş.’nde Genel Müdürlük görevini yürüten Ömer Uyar, seyahat etmekten ve farklı kültürleri tanımaktan hoşlanıyor.