Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Write us on info@evently.com

Follow Us

  /  Aslı Pasinli

Aslı Pasinli

WWF-Türkiye, CEO

Boğaziçi Üniversitesi’nden Ekonomi, University of Illinois, USA’dan MBA dereceleri bulunmaktadır.

Çalışma hayatına, The Coca-Cola Company’nin Atlanta’daki dünya merkezinde başlamış ve 6 yıl, Coca-Cola’nın Atlanta, İstanbul ve Viyana ofislerinde, Stratejik Planlama ve Pazarlama alanlarında yönetici olarak çalışmıştır.

2003-2016 yılları arasında kurucusu olduğu Soul Group restoranlarının Yönetici Ortaklığını yürütmüştür. 80 kişilik ekibiyle, ayda 10 bin kişiye hizmet veren Soul Group restoranlarının birçok yerli ve yabancı ödülü bulunmaktadır, ancak grubun aldığı en anlamlı ödül, Time-Out tarafından Türkiye’nin ilk ‘Yeşil Nesil Restoranı’ olmasından dolayı verilen ‘Özel Başarı Ödülü’dür.
Türkiye’de yeme-içme sektörünün yarattığı karbon ayak izinin azaltılmasını hedefleyen ve restoranları sertifikalandıran ‘Yeşil Nesil Restorancılık’ girişiminin öncülüğünü yapmıştır. Bu program dahilinde, Türkiye’de ilk defa gıda atığından organik gübre üretimi, Belediye seviyesinde gerçekleşmiştir. TURYİD’de (Restoran Yatırımcıları Derneği) ‘Sürdürülebilirlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı’ olarak görev almıştır.

2017 Ocak ayından beri WWF Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’nü yürütmektedir.

Ayrıca 2020- 2022 yılları arasında 7 ülkenin bağlı bulunduğu WWF- Akdeniz Program Ofislerinin Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

Website