Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Write us on info@evently.com

Follow Us

  /  Bülent Akar

Bülent Akar

CTO at Yemeksepeti

Bülent Akar, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini takiben Amerika Birleşik Devletleri’nde Rensselaer Polytechnic Institute (RPI)’da Elektrik, Bilgisayar ve Sistem Mühendisliği Bölümü’nde Master eğitimini tamamlamıştır. Bülent Akar, ayrıca 2007 yılında Koç Üniversitesi’nden Executive MBA derecesi almıştır.

Çalışma hayatına 1996’da İMKB Bilgi Sistemleri Merkezi’nde başlayan Bülent Akar, 2008 yılında GittiGidiyor/eBay Türkiye grubuna Teknoloji ve Ürün Direktörü olarak katılmış, Gittigidiyor.com’un yanısıra arkadaşlık siteleri (istanbul.net, ankara.net vb), video portalleri (uzmantv.com, timsah.com), fiyat karşılaştırma (cimri.com) ve flash satış siteleri (markapon.com, indirdik.com) gibi Internet ortamındaki pek çok iş modeliyle ilgili çalışmalar yapmıştır. Yemeksepeti’ne 2013 yılında CTO olarak katılan Bülent Akar, Yemeksepeti.com’un yanısıra, aynı iş modelini Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Katar, Lübnan ve Ürdün’de olmak üzere 6 ülkede operasyonları olan foodonclick.com, yemek içerik sitesi Yemek.com, Restoran’lara ihtiyaçlarını temin eden B2B alışveris sitesi irmik.com ve restoran içerik ve rezervasyon sitesi Papyon.com’da da teknoloji alanında görev almaktadır.

2010-2012 yılları arasında TOBB Yazılım Meclisi üyesi olarak da görev yapan Bülent Akar, Agile Turkey oluşumu altında çevik yöntemler uygulamak isteyen kuruluşlara gönüllü mentorluk da yapmaktadır.

Website