Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Write us on info@evently.com

Follow Us

  /  Bülent Tekmen

Bülent Tekmen

Colendi, Founder & CEO

Bülent Tekmen Türkiye’nin önde gelen seri girişimcilerindendir. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi alan Bülent Tekmen, Harvard University Business School’da Executive Education General Management Program’ını da başarıyla tamamladı. Bilişim teknolojileri uzmanı olarak başladığı profesyonel kariyerinde, Türkiye ve Ortadoğu’da Fortune500’de listelenmiş pek çok şirket tarafından yürütülen çeşitli projelerde profesyonel danışmanlık yapmış olmasının yanı sıra finans, telekom ve perakende sektörleri başta olmak üzere farklı alanlarda faaliyet gösteren önemli sayıda firmaya da destek sağladı.

Bülent Tekmen’in yirmibeş yıllık iş hayatının en dikkat çekici bölümünü startup’lar ve seri girişimciliği oluşturuyor. Dikkat çeken kendi alanında öncü ve lider ininal gibi girişimlerinin yanı sıra yakın zamanda globalde büyük kitlelere ulaşacağını belirttiği yeni startup’ı Colendi ile girişimci yönünü ortaya koyan Bülent Tekmen, aynı zamanda dünyanın farklı yerlerinde yüksek potansiyelli teknoloji girişimlerine yatırım yapan Next Ventures’ın da kurucu ortağıdır.

Türkiye’nin en önemli fintek şirketlerinden olan İninal, Bülent Tekmen tarafından 2012 yılında aslında klasik bankacılık dışında bir şirket olmasına rağmen “The Bank for the unbanked” sloganı ve alışılmış yöntemlere alternatif bir lider ödeme sistemi sağlayıcısı olma hedefiyle kuruldu. 2016 yılında kurulan Colendi, tüketicileri, şirketleri ve finans kurumlarını bir araya getirerek bankacılık servislerini demokratize eden bir finansal hizmetler platformudur. Colendi, 3 milyardan fazla banka hesabı olmayan ve 5 milyardan fazla kredi alamayan kişiyi doğrudan etkileyen kronik bir finansal soruna çözüm olmak hedefi ile ilerlemektedir.

Yeni nesil finansal teknoloji çözümlerini yapay zeka ve büyük veri ile birleştirerek skorlama algoritması üzerine kurulu farklı servisler geliştiren Colendi, platform ortakları ve stratejik iş ortakları ile birlikte bugün itibari ile 2,4 milyon kullanıcısına şimdi al sonra öde ile hızlı ve kolay krediye ulaşım sağlamakta ve finansal okur yazarlık düzeyini arttırarak Colendi mikro yatırım platformları aracılığı ile birikim yapabilmelerini sağlamaktadır.

20 yıldır evli ve iki çocuk babası olan Bülent Tekmen akıcı seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Website