Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Write us on info@evently.com

Follow Us

  /  Dr. Erdem Erkul

Dr. Erdem Erkul

Cerebrum Tech, Kurucu & Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. R. Erdem Erkul, pek çok alanda edindiği farklı deneyimlerle teknoloji alanında ses getiren çalışmalara imza atmış bir teknoloji girişimcisidir, ayrıca Cerebrum Tech’in kurucularındandır. Microsoft Türkiye’de ve Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde farklı pozisyonlarda görev alan Erkul, 2014-2018 yılları arasında da Samsung şirketinde direktör ve şirket sözcüsü olarak çalışmıştır.

R. Erdem Erkul, Türkiye Bilişim Vakfının (TBV) ve Global Girişimcilik Network’ün (GEN Türkiye) yönetim kurulu üyesidir. Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyinde (CEPIS) başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Dijital Teknolojiler İş Konseyinde konsey başkanı olarak görev almaktadır. Bununla birlikte Ağustos 2023 itibarıyla dünya çapında teknoloji liderlerine ve yöneticilerine özel bir konsey olan Forbes Teknoloji Konseyine üye olarak seçilmiştir.

Dr. R. Erdem Erkul; e-devlet, e-katılımcılık akıllı şehirler, yapay zekâ, metaverse, yeni nesil teknolojiler, WEB 3.0 ve girişimcilik konularında yaptığı çalışmalarla ön plana çıkmaktadır ve bu alanlarda öncü olarak bilinmektedir.

Kamu yönetimi, inovasyon, girişimcilik ve işletme alanlarında ulusal ve uluslararası diplomalara sahip olan Erkul, sosyal sorumluluk projelerindeki, akademideki ve iş hayatındaki başarıların ve çalışmaların yanında özel hayatında da farklı ilgi alanlarını canlı tutmaktadır, kopuz ve bağlama çalmaktadır.

Website