Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Write us on info@evently.com

Follow Us

  /  Dr. Kadir Kırmızı

Dr. Kadir Kırmızı

Turna.com, CEO

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden 1994’te mezun oldu. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünde, doktorasını Yeditepe Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon alanında tamamladı.

Profesyonel iş hayatına 1994’te Akbank’ta Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak başladı. Ardından Fortis’e Bilgi Sistemleri Denetimi Direktörlüğü yaptı. 2008’de Teknoloji Geliştirme Ekip direktörlüğüne atandı. Bu dönemde gösterdiği başarılardan ötürü Dünya’dan yalnızca 50 kişinin katıldığı Geleceğin Liderleri programına seçildi. Yine aynı yıl doğrudan Genel Müdür’e bağlı olarak Yönetim Program Ofisi Direktörlüğü’ne getirildi. Daha sonra TEB ve Fortis’in birleşme sürecinde değerleme çalışmalarının proje yöneticisi olarak görev aldı.

2011’de 3,5 Yıl süreyle BT Süreç Yönetimi ve Uyum Müdürü olarak görev yaptı. Bu görevinde Vakıfbank’ın en önemli dönüşüm programındaki karlılık, fiyatlama, krediler gibi 11 önemli projenin sponsorluğunu yürüttü.

2012 başında Otorento.com’u kurdu. Online araç kiralama konusunda Türkiye’nin en büyük oluşumunu gerçekleştirdi.

2014’de ise Türkiye’nin en büyük online uçak bileti platformlarındana biri olan Turna.com’u kurdu. Turna.com’da sektörde ilk kez geliştirilen uçuş fiyat grafiği, kredi kartı puanları ile bedava uçuş satın alabilme ve her uçuştan puan kazanılan ve puanlarla bedava uçulabilen sadakat programları gibi yeniliklere imza attı. Halen Turna.com’un CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Profesyonel yaşamının yanında, 2003-2013 yılları arasında, Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans öğrencilerine yönetim ve organizasyon, inovasyon, bilgi yönetimi, girişimcilik ve teknoloji yönetimi konusunda dersler vermiştir. Kurum bağlılığı, bilgi yönetiminin şirket performansı üzerine etkileri konularında yayınları bulunmaktadır. Inovasyon ve bilgi yönetimi konularında çeşitli konferanslar vermiştir.

Dr. Kadir Kırmızı evli ve 2 çocuk babasıdır. Mükemmel düzeyde İngilizce bilmektedir.

Website