Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Write us on info@evently.com

Follow Us

  /  Ebru Özdemir

Ebru Özdemir

Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi

Ebru Özdemir, Limak Holding’in iştiraki Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Ayrıca Limak Grup Şirketleri’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Limak Yatırım, enerji üretim, dağıtım, satış ve ticaret ile havalimanı ve limancılık sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Çalışma hayatına 1997 yılında Limak’ta başlayan Ebru Özdemir, 2010 yılında Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Özdemir, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Priştina Uluslararası Havalimanı ve LimakPort İskenderun gibi büyük Kamu-Özel İşbirliği projelerine imza atmıştır. Kendisinin liderliğinde, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı “En Hızlı Büyüyen Havalimanı” “Gelişmekte Olan Pazarlarda En İyi 40 Kamu Özel İşbirliği Projesinden Biri” olarak ödül almıştır. Ayrıca Uludağ ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım Şirketleri, Euromoney Project Finance tarafından “Avrupa’da Yılın Finansmanı” ödülünü kazanmıştır.

Ebru Özdemir, 2014 yılında Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Konseyi bünyesinde yer alan Uluslararası Kamu Özel İşbirliği Projelerinde En İyi Uygulamalar Merkezi’nde oluşturulan Danışma Kurulu’na Türkiye’den seçilen tek üye olmuştur. Özdemir, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve etkin girişimcileri destekleyen Endeavor Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi olup, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Müteahhitler Birliği’ne üyedir. Aynı zamanda Tate Modern Müzesi MENAAC (Ortadoğu ve Kuzey Afrika İktisab Komitesi) üyesidir. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden lisans derecesini ve New York’ta Fordham Üniversitesi’nden Uluslararasi Finans ve İş Yönetimi üzerine MBA derecesini almıştır.

Website