Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Write us on info@evently.com

Follow Us

  /  Mine Taşkaya

Mine Taşkaya

GTech, Co-founder & CEO

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olduktan sonra IBM, Koç Sistem ve Coretech gibi firmalarda profesyonel hayatını sürdüren Mine Taşkaya, 2000 yılında Veri Yönetimi ve Analitiğinin Türkiye ve dünya pazarında çok önemli bir yeri olacağı vizyonu ile GTech’i kurdu.

GTech’in verinin her katmanı üzerinden edindiği derin bilgi ve saha tecrübesi ile uçtan uca sunduğu hizmetler, “Veri Yönetimi” ve “Bankacılık Çözümleri” olmak üzere 2 ana başlık altında toplanıyor. GTech, Bankacılık çözümleri ile birçok bankaya ana bankacılık, yasal raporlama, veri ambarı ve büyük veri altyapıları konusunda destek verirken, özellikle yeni kurulacak bankaların ve tüketici finansman şirketlerinin altyapı ihtiyaçlarını karşılayarak kolay ve hızlı şekilde faaliyete geçmelerine destek oluyor. GTech, konusunda deneyimli kadrosu ile müşteri ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlayarak Striim, Oracle, Microsoft, Google Cloud, Moody’s Analytics, DataStax, MongoDB ve Gluent gibi temsilcisi olduğu güçlü teknoloji iş ortakları ile anahtar teslim projeler de sunuyor.

Fortune Dergisi 2021 “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” listesinde yer alan Mine Taşkaya, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin 4. Dönem Mentisidir. ODTÜ Mezunlar Derneği Danışma Kurulu’nda “Mentor” görevi üstlenen Taşkaya, gençlere deneyimleri ile destek olacak programların içinde de yer alıyor.

Kariyeri boyunca stratejik vizyon oluşturma, iş geliştirme ve pazar büyütme gibi konulardaki yetkinlikleriyle başarılı projelere imza atan Mine Taşkaya, başarının bir ekip işi olduğuna ve bu ekibin üyeleri arasındaki uyumun ve işbirliğinin de en az ekibin kendisi kadar önemli olduğuna inanıyor.

Website