Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Write us on info@evently.com

Follow Us

  /  Mustafa Murat Şeker

Mustafa Murat Şeker

Elektronik Harp ve Radar Sistemleri, MEBS, Kara Araçları Daire Başkanı ve Anayurt Güvenliği ile Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı

Mustafa Murat ŞEKER 1968 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. 1992 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu, aynı yıl Savunma Sanayii Başkanlığı’ndaki kariyerine başladı. MEBS, Radar, Elektronik Harp, Uydu Haberleşme, Helikopter ve Uçak Modernizasyonu gibi projelerde Uzman Yardımcısı ve Uzman pozisyonlarında çalıştıktan sonra 2002 yılında Radar ve Uydu Projeleri grubuna Proje Müdürü olarak atandı. Bu unvanla Türkiye’nin ilk keşif ve gözetleme uydusu olan GÖKTÜRK projesini yönetti. 2011 yılında Deniz Araçları Daire Başkanlığı görevine atanarak MİLGEM ve Yeni Tip Denizaltı gibi kapsamlı ve büyük projeleri yürüttü. 2014 yılı içerisinde Elektronik Harp ve Radar Sistemleri Daire Başkanı olarak görevlendirildi, Çok Amaçlı Faz Dizinli Radar, Erken İhbar Radarı ve Stand-off Jammer projeleri de dâhil elliden fazla projenin yönetimini koordine etti. 2015 yılında Elektronik Harp ve Radar, MEBS, Uzay ve Uydu, Alt Sistemler, İHA ve Silah projelerinden sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak atandı. Halen Elektronik Harp ve Radar Sistemleri, MEBS, Kara Araçları Daire Başkanlıkları ve Anayurt Güvenliği ile Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanlıklarından sorumlu olarak görev yapmaktadır.

MİKES ve HEAŞ’da Denetim Kurulu Üyeliği, Türkiye’nin en büyük savunma şirketlerinden biri olan ASELSAN’da Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olup halen ASELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini icra etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa ŞEKER iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Website