Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Write us on info@evently.com

Follow Us

  /  Selim Baybaş

Selim Baybaş

Nurol Technology, CEO

1974 doğumlu Sn. Selim Baybaş, öğrenim hayatını Ankara’da tamamladı. Sırası ile Ankara Anadolu Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra MBA derecesini 2000 yılında Bilkent Üniversite’sinde tamamlamıştır.

Kariyerine Finansbank Hazine Bölümün’de başlamış olup, 2001 yılından itibaren DaimlerChrysler  Şirketinde Satış Sonrası, Bayi Geliştirme ve Pazarlama Stratejisi alanında yönetici olarak görev almıştır. 2006 yılında Temsa Global Şirketinde Operasyon ve Tedarik Zinciri Müdürlüğü görevini yürüten Selim Baybaş 2008 yılında Temsa Europe NV şirketinde Uluslararası Müşteri Hizmetleri Başkanı ve Temsa Austria GMBH Ülke Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

2010, 2015 yılları arasında İnci Holding’de Holding İcra Kurulu üyeliği ve Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve üyelikleri yaptı. 2015 ile 2019 yılları arasında İstanbul Borsa’sında halka açık Çelik Halat ve Tel San. A.Ş. ve Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve San. A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Murahhas Aza ve İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir.

2019 Ekim ayından bu yana Nurol Teknoloji şirketinin İcra Kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Harvard Üniversitesi, INSEAD ve Sabancı Üniversitesi’nde tepe yöneticiler için olan çeşitli programlara katılmıştır. İş hayatı boyunca, birçok şirket dönüşümü, şirket birleşmesi ve şirket satışında aktif rol oynayan Selim Baybaş evlidir.

Kariyerine Finansbank Hazine Bölümün’de başlamış olup, 2001 yılından itibaren DaimlerChrysler  Şirketinde Satış Sonrası, Bayi Geliştirme ve Pazarlama Stratejisi alanında yönetici olarak görev almıştır. Daha sonra Temsa Global, Temsa Europe NV ve Temsa Austria GMBH şirketlerinde görev alan Selim Baybaş, İnci Holding, Çelik Halat ve Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat şirketlerinde İcra Kurulu Üyeliği ve YK Başkan Vekili görevlerinde bulunmuştur. 2019 Ekim ayından bu yana Nurol Teknoloji şirketinin İcra Kurulu başkanlığını yürütmektedir. Harvard Üniversitesi, INSEAD ve Sabancı Üniversitesi’nde tepe yöneticiler için olan çeşitli programlara katılmıştır.

Website